II. BARİATRİK VE METABOLİK CERRAHİ KONGRESİ

Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Derneği adına sizleri 23-26 Kasım 2017 tarihinde ikincisi yapılacak olan ulusal kongremize davet etmekten büyük mutluluk ve onur duyarız.

Obezite ve obezite ile ilişkili Tip 2 Diyabetes Mellitus 21. yüzyılın en önemli epidemik hastalıklarındandır. Obezite prevalansı çok hızlı artmaktadır. Ülkemizde de tüm dünyada olduğu gibi giderek artan hasta ve dolayısıyla cerrahi uygulama sayıları, standart bir eğitimi ve taraflar arasında bilimsel işbirliğini gerektirirken; özellikle bu alanda inanılmaz bir hızda artan bilimsel çalışma, yayın ve teknolojik gelişmeleri izlemeyi de zorunlu kılmaktadır.
Bariatrik ve metabolik cerrahi işlemleri teknolojik gelişme ve ilerlemeye parelel olarak çogunlukla laparoskopik ve robotik yöntemler kullanılarak uygulanmaktadır. Kongremiz; teknoloji ve cerrahinin buluştuğu kurslar, konferanslar, panelller, canlı yayınlar, uzmanına danışın ve yuvarlak masa tartışmaları ile sizleri kalite ve deneyimiyle yıllarını bu alana vermiş uzmanlarla buluştururken, bariatrik ve metabolik cerrahinin tüm taraflarının temsiliyetini, katkı ve katılımını da amaçlamaktadır.

Antalya’da, Gloria Golf Resort Otel’de gerçekleşecek olan kongremize siz değerli meslektaşlarımızın katkıları çok değerlidir. Konfor ve huzurun bir arada buluştuğu bir mekanda, konu ve deneyimli konuşmacıları ile bilimsel, doğal güzellikleri ile görsel şölen yaşatacak kongremize hepinizi bekliyoruz.

www.bariatrikkongre2017.org