Aziz Sümer

Adı Soyadı: Aziz Sümer

Prof. Dr. Aziz Sümer 1997 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2005 yılında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. Genel Cerrahi Kliniğinde ihtisasını tamamladı.

2005 yılında Avusturya Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrin Cerrahi Kliniği (Medizinische Universitat Wien, Section of Endocrine Surgery, Division of General Surgery, Department of Surgery) AKH Hastanesinde Prof. Dr. Bruno Niederle ile çalışarak Endokrin ve Laparoskopik Cerrahi Eğitimi aldı.

2009 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı, Endokrin Cerrahi Kliniği, E Servisinde Endokrin ve İleri Laparoskopik Cerrahi Eğitimi aldı.

2010 yılında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. Genel Cerrahi Kliniğinde İleri Laparoskopik Cerrahi ve Morbid Obezite Cerrahisi (Bariatrik Cerrahi) Eğitimi aldı.

2011 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı, E Servisinde İleri Laparoskopik Cerrahi, Tek Kesiden Laparoskopik ve Bariatrik Cerrahi Eğitimlerini tamamladı.

2011 yılında İspanya'da Virgen del Rocío Üniversitesinde İleri Laparoskopik Cerrahi, Laparoskopik Kasık Fıtığı ve Kesi Fıtığı Tamirleri ve Morbid Obezite Cerrahisi konularında Prof. Dr. Salvador Morales Conde ile birlikte çalıştı. (The Unit of Innovation in Minimally Invasive Surgery University Hospital Virgen del Rocío ).

2011 yılında Fransa'da IRCAD-EITS Da-Vinci® Surgical Sysytem Off-Site Training Program for a Console Surgeon Strasbourg, eğitim programını tamamladı ve Da Vinci robotik sistem eğitimi aldı.

2011 yılında İtalya Roma'da The Unit of Surgery, Universita Cattolica Del Sacro Cuore da Laparoskopik Morbid Obezite Cerrahisi konusunda Prof. Dr. Roberto Tacchino ile birlikte çalıştı.

Prof. Dr. Aziz Sümer 29 Haziran 2012 tarihinde girdiği Doçentlik sınavında başarılı olarak Genel Cerrahi Doçenti unvanını aldı.

2012-2013 Yılları arasında Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, Organ Nakli Merkezinde Prof.Dr.Alihan Gürkan, Doç.Dr.İbrahim Berber ve Doç.Dr. Ülkem Çakır ile birlikte çalışarak Organ Nakli (Böbrek Nakli) Eğitimini tamamladı.

2013 Yılında Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesinde Obezite Cerrahisi Kliniğinde Doç.Dr.Halil Çoşkun ile birlikte ameliyathane çalışmalarına katıldı.

Prof. Dr. Aziz Sümer'in ulusal ve uluslararası dergilerde 100 den fazla makalesi, 5 kitap bölümü yazarlığı ve çevirisi bulunmaktadır. İngilizce bilmektedir.