N. Umut Barbaros

Kısa Özgeçmiş

Dr. Umut Barbaros 1997 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmasını takiben, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda ihtisasını tamamlayarak Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur ve 2005 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda kadrolu olarak çalışmaktadır.

2006 yılında İtalya'da bir yıl süre ile modern teknoloji ve minimal invaziv cerrahi fellowshipliği yapan Dr. Barbaros'un mesleki ilgi alanları arasında laparoskopik ve robotik cerrahi, konvansiyonel ve minimal invaziv endokrin cerrahisi (tiroid, paratiroid, adrenal ve pankreas) ve bariatrik cerrahi yer almaktadır.

Hakemli dergilerde yayınlanmış 100'den fazla makalesi ve 15 kitap çevirisi bulunan Dr. Barbaros, aynı zamanda literatürde ilk kez tek kesiden splenektomi ve pankreatektomi ameliyatlarını gerçekleştirmiştir.

Bir çok cerrahi kongrede konuşmacı olan Dr. Barbaros, aynı zamanda European Association of Endoscopic Surgery, International Federation for the Surgery of Obesity & Metabolic Disorders, European Society of Endocrine Surgery gibi birçok Cerrahi Derneğine üyedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.